سایت تخصصی مدیریت دانش
توسعه دانش محور / Vahid Eslami, Knowledge Management Special Weblog: Since 2009
نویسنده: وحید اسلامی - ۱۳٩۱/۸/٢٥

حال و هوای این روزهای اقتصاد ایران به دلایل مختلفی مانند افزایش بی‏رویه قیمت دلار، پایین آمدن ارزش پول ملی، تحریم‏ها، مشکلات فضای کسب و کار، ممنوعیت واردات برخی از کالاها و... دچار بحران‏های پیچیده‏ای شده است. از آنجایی که بحران‏های اقتصادی دنیا تقریباً از سال 2007 آغاز و بانک مرکزی ایران نیز در سال گذشته تحریم گردید، پیش بینی وضعیت دلار نباید برای مدیران اقتصادی کشور دور از ذهن می‏بود. به طوریکه در این روزها تداوم چرخه تولید و کسب و کار با قیمت دلار گره خورده است. به دلیل عدم توجه به هشدارها و نداشتن برنامه‏ای از پیش طراحی شده برای مقابله با این شرایط، میزان خسارت‏پذیری شرکت‏های ایرانی افزایش و بازار محصولات و خدمات اغلب آن‏ها دچار افت شدیدی شده است. 

در این پست می‏خواهم از منظری متفاوت از نوشته‏های این چند ماه اخیر به ذکر بخش‏هایی از وضعیت این روزهای اقتصاد ایران از جنبه‏های دانشی بپردازم:


ادامه مطلب ...
وحید اسلامی
نزدیک به 6 سال از عمر این وبلاگ می گذرد. اینجا بخشی از پایگاه تجربیات کاربردی من در حوزه مدیریت دانش، مالکیت فکری و توسعه دانش بنیان است. به مدیریت دانش متعارف و تاریخ مصرف گذشته اعتقادی ندارم چون آن را موثر نمی دانم. این متفاوت دیدن و نوبینی در مدیریت دانش را سعی کرده ام در نوشته هایم بیاورم. باشد که با حمایت ها و ارائه نقطه نظرات خود، بنده را در این مسیر یاری نمائید. شماره تماس: 09125795576 (وحید اسلامی) ایمیل: Ve_eslami@yahoo.com
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر: