سایت تخصصی مدیریت دانش
توسعه دانش محور / Vahid Eslami, Knowledge Management Special Weblog: Since 2009
نویسنده: وحید اسلامی - ۱۳٩٢/۸/٢۳

         

با توجه به تصمیمات اتخاذ شده از سوی وزارت نفت جهت پیاده سازی راهکارهای مدیریت دانش در شرکت‏های زیرمجموعه، دوره آموزشی استخراج دانش را در روزهای 29 ،30 مهر و 1 آبان ماه با رویکرد تعاملی و کاربردی و با هدف آموزش چگونگی برنامه‏ریزی و اجرای موفق پروژه استخراج دانش برگزار نمودم. در این دوره که با هدف تربیت مهندسین دانش و آموزش مهارت‏های عملی استخراج دانش به آنها برگزار شد، انواع تکنیک‏ های استخراج دانش به همراه نمونه ‏های عملی از تجربیات خارجی و داخلی ارائه شد. در این دوره که با حضور حدود 35 نفر از مدیران با سابقه واحدهای مختلف شرکت پالایش گاز ... تشکیل شد، فراگیران با شیوه ‏های مختلف شبیه ‏سازی و تمرین‏ های فردی و گروهی برای کسب و انتقال دانش آشنا گردیدند.

همچنین با توجه به درک بکارگیری راهکارهای دانش محور در شرکت پالایش نفت ... و همچنین ضرورت انطباق بین استراتژی‏ های شرکت با مدیریت دانش، سمینار آموزشی مدیریت دانش با هدف بسترسازی و ایجاد آمادگی جهت پیاده سازی مدیریت دانش در تاریخ 13 آبان ماه در محل شرکت و با حضور مدیران برگزار شد. در این سمینار ضرورت‏ های نگاه دانش محور و مباحث کاربردی مدیریت دانش مطرح و چند نمونه از تجارب عملی بزرگترین شرکت‏های نفتی دنیا در مدیریت دانش مورد بررسی قرار گرفت. 

http://www.nigc.ir/Site.aspx?ParTree=11181F13&LnkIdn=170781

http://www.jdeiut.ir/default.aspx?TabID=0205&ID=309

نویسنده: وحید اسلامی - ۱۳٩٢/۸/٩

از زمانی‏که اولین فعالیت‏ها و پروژه‏های مدیریت دانش را در ایران شروع کردیم تا به الان به سازمان‏های متعددی مشاوره و آموزش داده‏ ام که شرایط، مقتضیات و محدودیت‏ های خاص خود را داشته‏ اند اما آنچه بارها بارها مورد تاکید بوده و هست این است که هر سازمانی نیازمند مدیریت دانش خاص خود است و طراحی و اجرای این نظام می‏بایست کاملاً اختصاصی و خاص منظوره باشد. تجربه همکاری من با سازمان ‏های متعدد نشان می‏دهد سازمان می ‏بایست بدنبال انتقال تجربه و توانمندسازی اعضای خود در زمینه مدیریت دانش باشد زیرا این اعضا هستند که می‏ب ایست پیشبرد برنامه‏ های مدیریت دانش را در دراز مدت بر عهده بگیرند اما برای اینکه این مسیر درست و در زمان مناسبی طی شود شما نیاز به مطالعه و نیازسنجی‏ های دانشی برای تدوین نقشه راه آینده مدیریت دانش دارید و برای اینکه هزینه‏ های خود را نیز در شرایط اقتصادی فعلی کاهش دهید، مدیریت دانش کم‏هزینه (Low Budget KM) راهکاری است که ضمن بررسی دقیق مقتضیات، چالش‏ها و محدودیت‏ های شرکت، مشخص می‏نماید در چه مرحله‏ای از بلوغ قرار دارید و کمک می ‏کند گام‏های خود را متناسب با آن مرحله تنظیم ‏نمایید. همچنین به شرکت کمک می ‏نماید که یاد بگیرد مدیریت دانش را چگونه پیش ببرد تا نیاز به صرف بودجه‏ های زیاد نباشد. این راهکار توانمندی اعضای درون سازمان شما را در استقرار مدیریت دانش به طرز عجیبی بالا خواهد برد، به خصوص برای شروع مدیریت دانش در سازمان‏ها که کسب بردهای سریع با خروجی‏های ملموس حائز اهمیت فراوان است.

اختصاص هزینه‏ های زیاد گاهی دردها و مشکلات دانشی شرکت را درمان نکرده و توانمندی و تجربه تیم درون سازمان نیز آنچنان افزایش نیافته که سعی و خطاها را کاهش دهد و این شروع بد یا حتی موفقیت‏ های مقطعی در مدیریت دانش حس بدبینی و سیستم زدگی را در شرکت بیش از پیش تشدید می ‏نماید و موجب فرسایشی ‏شدن و در نهایت رها کردن برنامه‏ های مدیریت دانش در شرکت ‏ها می‏ شود. بنابراین آموزش مدیریت دانش با رویکرد کاربردی و توانمند‏سازی اعضای درون سازمان با بررسی بهترین تجارب داخلی و خارجی و در نهایت نظارت بر فرایند پیاده‏ سازی توسط تیم مشاوره‏ حرفه‏ای، موفقیت پایدار مدیریت دانش (Sustainable KM) را تضمین خواهد کرد.

وحید اسلامی
نزدیک به 6 سال از عمر این وبلاگ می گذرد. اینجا بخشی از پایگاه تجربیات کاربردی من در حوزه مدیریت دانش، مالکیت فکری و توسعه دانش بنیان است. به مدیریت دانش متعارف و تاریخ مصرف گذشته اعتقادی ندارم چون آن را موثر نمی دانم. این متفاوت دیدن و نوبینی در مدیریت دانش را سعی کرده ام در نوشته هایم بیاورم. باشد که با حمایت ها و ارائه نقطه نظرات خود، بنده را در این مسیر یاری نمائید. شماره تماس: 09125795576 (وحید اسلامی) ایمیل: Ve_eslami@yahoo.com
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر: